La Bella Toscana Artur Magdziarz

Plener La Bella Toscana 09 - 19 maja 2020

Niezapomniane 9 dni z fotografią - majowe Warsztaty La Bella Toscana w Toskanii + Cinque Terre . La Bella Toscana - Ta Piękna Toskania, tak o niej mówią nie tylko mieszkańcy, ale każdy kto chociaż raz ją odwiedził. Wspomina się ją wtedy często i co najważniejsze chce się do niej wrócić jak najszybciej.

    

Odwiedzimy dolinę Val di Orcia pięknie położoną wokół rzeki Orcia, dolinę Crete Senesi w pobliżu Sieny. Wyniosłe cudownie zielone na wiosnę wzgórza poprzeplatane średniowiecznymi miasteczkami, winnicami i gajami oliwnymi. Miasteczka Montepulciano, Bagno Vignoni, Pienza, Voltera, San Gimignano i wiele innych, w których zapachy południa mieszają się z cudowną wonią wiosennych pól. Civita di Bagnoregio miasto z VII w na skale, raz zobaczone pozostanie w pamięci na długo. Festa dei Ceri w Gubbio - niemożliwe że to się nie dzieje na prawdę !!! :) Zobaczymy też jeden z najstarszych rajdów samochodowych w Europie Mile Miglia.

To wszystko jest dla fotografa tym co najważniejsze, rozbudza wyobraźnię, wyostrza zmysły, powoduje ten niezapomniany dreszczyk emocji, gdy wiemy naciskając spust migawki, że mamy to jedyne niezapomniane ujęcie.

    

Dziewięć pełnych dni spędzonych z fotografią, dziewięć poranków z toskańską podświetloną wschodzącym słońcem mgłą, popołudnia i wieczory pośród ciepłych promieni słońca odbijających się od elewacji budynków toskańskich miasteczek. Fotografia, fotografia, fotografia ...

W odróżnieniu od wycieczki do Toskanii, ten wyjazd jest przeznaczony wyłącznie dla fotografów. Gdy wycieczki wylegują się w łóżkach, albo jedzą śniadanie w hotelowej restauracji, my fotografujemy. W południe odpoczywamy spędzając miło czas na basenie, popołudniami i wieczorem z aparatem w ręku przemierzamy najpiękniejsze miasteczka i rejony Toskanii. Rytm dnia jest wyznaczany wyłącznie przez światło, tak istotne w fotografii.

Podczas warsztatów wybierzemy się w najciekawsze lokalizacje, wielokrotnie odwiedzane przez prowadzącego. Dzięki temu czas będzie zdawał się płynąć dwa razy szybciej. Chcąc odkryć je samodzielnie musielibyśmy spędzić w Toskani dużo dłużej niż te kilka intensywnych dni. Dodatkowo odwiedzimy Cinque Terre.

    

Nauczymy się jak budować kompozycję w przypadku krajobrazów. Poznamy tajniki fotografowania architektury. Jak też wiele aspektów fotografii, niezbędnych do uzyskania niezapomnianych ujęć.

Zapraszam Artur Magdziarz AFRP

0:00
0:00